re:wizje afterparty - Club Collab x Warsoul : STALLEY (USA)

Club Collab x Warsoul we współpracy z festiwalem re:wizje (FB) prezentują: STALLEY (Maybach Music Group, USA)Znane warszawskie kolektywy Club Collab i Warsoul po raz pierwszy postanowiły połączyć swoje siły, by zaprezentować Wam najświeższe brzmienie hip hopu z amerykańskiego undergroundu.

Pochodzący z Massillon w Ohio raper Kyle Myricks, znany bardziej jako Stalley, jest dziś jednym z najbardziej obiecujących mc's nowej fali. Jego ostatni mixtape „Lincoln Way Nights” został zremasterowany i wydany nakładem Maybach Music Group należącej do najgrubszego gracza w rap biznesie – Ricka Rossa.

Stalley zadebiutował w 2008 roku, wydając własnym sumptem mixtape „Going Ape”, którym zainteresował się sam Mos Def. Rok później wypuszcza drugi mixtape „MadStalley: The Autobiography”, zainspirowany twórczością Madliba.

Po przeprowadzce z Ohio do Nowego Jorku, Stalley nawiązał współpracę z Nike, ESPN, 10Deep, Dame’m Dashem, Currensy’m i Ski Beatz’em, co zaowocowało wydaniem najlepszego jak dotąd krążka, za którego powolne, głębokie i nowoczesne brzmienie odpowiedzialny jest młody, lecz niezwykle utalentowany producent Rashad.

Lincoln Way Nights” to tribute dla Massillon i innych podobnych do niego małych miasteczek rozlokowanych pomiędzy kilometrami autostrad prowadzących do wielkich aglomeracji. Stalley stał się głosem dumnej klasy robotniczej, prowadzącej swoje rodzinne interesy i zjednanej w pasji do footballu i koszykówki.

Ten wyjątkowy wieczór rozgrzewać będzie Ment XXL z ekipy Rasmentalism. Specjalnie przygotowany set oscylujący wokół najnowszych rap numerów zza oceanu i newbeat’owch brzmień rozbuja głowy najtwardszych ortodoksów. U boku Menta tej nocy pojawią się, także Ras i W.E.N.A., którzy podczas kilkunastominutowego występu przypomną o „Dużych Rzeczach”, a następnie hucznie zapowiedzą gwiazdę wieczoru – Stalley’a.


STALLEY (Maybach Music Group / USA) & Dj Urb
Jedynak (Club Collab) & Maceo (Warsoul)
Ment XXL + Ras & W.E.N.A.

WSTĘP WOLNY
Cafe Kulturalna (Plac Defilad 1, PKiN)
Start: 21

Zapisujcie się do udziału w evencie tutaj.